به چیزهایی که در زندگی برآن  کنترل دارید توجه کنید وبقیه را به حال خود واگذارید.

یکی از مهمترین ویژگی افراد موفق این است که حتی لحظه ای را به بطالت نمی گذرانند ، از کوچکترین لحظه برای یک کار مفید استفاده می کنند.آنها فقط به کارهایی می پردازند که تحت کنترل شان است .

اگر کسی بطور مستقیم از شما کمک بخواهد اختیار دارید، که به او کمک کنید و یا حتی اگر نمی خواهید انجام ندهید. اگرآدمهای زیادی از شما کمک بخواهند قطعن شما نمی توانید برای همه آنها کاری انجام دهید. اگر در این موقعیت خود را اذیت کنید و نگران باشد  هیچ فایده ای که ندارد فقط وقت را هدر می دهید. منظورم این نیست به اطرافیانتان اهمیت ندهید اما پیش می آید که میتوانیم کمک کنیم و بعضی مواقع کاری از دست مان بر نمی آید.

این حقیقت را بپذیرید فقط بر خودمان تسلط داریم ،چیزی که واقعاً می توانیم تغییر دهیم دقیقاً خودمان هستیم برای اینکه در یک موقعیت عالی کاری انجام دهیم باید از خودمان شروع کنیم .

نقل از بزرگی که می گفت: زمانی که جوان بودم می خواستم کشورم را تغییر دهم ، زمانی که میانسال شدم دوست داشتم شهرم را تغییر دهم ،و زمانی که پیر شدم می خواستم کوچه مان را تغییر دهم والان که به آخر عمر رسیده ام ، فهمیده ام که باید از خودم شروع کنم .

اگر اوقاتتان را به اموری اختصاص دهید که بطور کامل تحت کنترل شماست ،زندگی شما غنی تر و ثمربخش تر می شود ، و هر چه زندگیتان پرمایه تر باشد ، فرصت بیشتری برای لذت بردن دارید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید