گذشته را رها کنید.

دیروز برای همیشه رفته ، برای تغییر آن هیچ کاری نمی توانیم بکنیم .اگه میخواهید سلامتی ، موفقیت ، شادمانی و روابط دلخواه و تمام چیزهای خوب دیگر را داشته باشید ، تمام توجه خود را به روی استفاده از آنچه الان دارید بگذارید این دقیقا” مصداق همان مثلی است که می گوید : آیا آب رفته به جوی باز میگردد؟ میتوانید به گذشته برگردید و اشتباهات خود را اصلاح کنید ؟

اگه خود تون را درگیر گذشته و فکر کردن به خاطرات تلخ گذشته  و افسوس خوردن کنید، فقط انرژی و قوای جسمی شما تحلیل می رود. اگر  تمرکز خود را بخاطر رفتارهای اشتباهی که در گذشته با عزیزانتان داشتید بگذارید ، دچار احساس گناه هم خواهید شد. و ذهنتان آشفته خواهد شد .تنها لازم است به نزد خودتان به خطاهایتان اعتراف کنید و برای جلوگیری از تکرار آنها تمام تلاش تان را بکنید.

همه ما مرتکب اشتباه شده ایم و گاهاً تصمیمات بدی گرفتیم و تاثیرات بدی بر اطرافیان مان گذاشته ایم و این درحالی است که قصد داشتیم ابراز عشق و علاقه کنیم . گذشته گذشته وتنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که با انجام یک کار خوب در زمان حال در صدد جبران گذشته برآییم .

اگر گذشته خوبی داشتید وآرزوی روزهای شاد گذشته را دارید، قدر خاطرات تان را بدانید، وبه کار و تلاش تان ادامه دهید ،تا دوباره لحظات خوشی را در زمان حال ایجاد کنید . برای لحظاتی به عقب برگردید شاید بتوانید دقیقاً چرایی بودن ، قدرت ،سلامتی ، سرزندگی، جالب بودن جوانی را در گذشته اتان بررسی کنید . الگوهای رفتاری تان که موجب موفقیت تان بوده  را دوباره بکار بگیرید وبه استقبال چالش های جدید بروید. چیزهایی که شور و اشتیاق را  شما بر می انگیزد و توانایی آفرینش زندگی سرار ازشادمانی و نیرومندی و نشاط را به شما ارزانی کند.

هر روز که از خواب بیدار می شوید شروع دوباره ای است که این امکان را به شما می دهد خواسته ها و آرزوهایتان را محقق کنید پس در کمین فرصت ها باشید و اجازه ندهید مسایل پیش آمده  آتش شور و شوق زندگی را در قلبتان خاموش کند، البته میدانم کار راحتی نیست اما شدنی است .نیاز به  قدرت عظیمی ازتمرکز ، اشتیاق، و پشتکار دارد .

ریچارد تمپلر: در ذهنتان گذشته را اتاقی مجزا از اتاقی که اکنون در آن حضور دارید تصور کنید میتوانید به آن باز گردید اما دیگر قادر نیستید در آن زندگی کنید. خانه شما اکنون و اینجاست. با حضور در اتاق دیروز ، لحظات گرانبهای امروز را از دست ندهید .

با سیر در گذشته لذت استفاده از زمان حال را از دست ندهید با تمرکز در گذشته از رویدادهای کنونی قافل نشوید .در غیر اینصورت در آینده وقتی به عقب بر می گردید بخاطر این که به ساده گی وقت ارزشمندتان را از دست داده اید خود را سرزنش خواهید کرد .بنا بر این اکنون ، اینجا و در این لحظه زندگی کنید.

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید