همین الان از زندگیت لذت ببر

شرایط الان زندگی شما همان لحظاتیه که تمام عمر آرزوی بدست آوردنش را داشتید ،  شکرگزار آن باشید ، بدون توجه به چیزهایی که الان می خواهید داشته باشید . شیرین ترین پدیده زندگی آدمها  آرزو داشتنه و تجسم کردن داشتن آنها بسیار لذت بخش است اجازه ندید کسی  آرزو هایتان را کم اهمیت جلوه دهد  .

اما با فکر کردن به چیزهایی که الان ندارید مثلا” : اگر شغل بهتری  داشتم ، اگر فرزندان بهتری داشتم  ، اگر ماشین بهتری  ، اگر  پولدارتر ، اگر لاغرتر بودم و….. فقط شور و نشاط زندگی را از دست میدهید.

بنظر تون اگر این یا آن عوض شود همه چیز درست می شود ؟ متاسفانه نه .  باز چیزهای دیگری هستندکه باعث می شوند خوشحالی و خوشبختی به تعویق بیفتد .

اگر همین حالا لاغرتر و شادتر بشوید و شغل بهتری داشته باشید  شادیتان را مشروط به پولدارتر و تندرست تر بودن می کنید و دوباره آن را به تاخیر می اندازید  و همچنان چیزهای دیگری را هدف قرار می دهید تا بعد از رسیدن به آن شاد شوید و این داستان همچنان ادامه دارد.

قدر آنچه را داریم بدانیم زیرا این لحظه واقعی است .  چیز هایی که الان دارم قابل استفاده است . چیزهاییکه آرزوی داشتن شان را داریم متعلق به  آینده ست  آینده ای که معلوم نیست ما در آن باشیم ،البته این به این معنا نیست که از مسولیت هایمان چشم پوشی کنیم. قدر داشته هایتان را بدانید و طوری رفتارکنید که انگار امروز و این لحظه تنها موجودی شماست.  از آنچه که دارید لذت ببرید که تنها راز رسیدن به آرزوهایتان شاد بودن و لذت بردن از شرایطیه که الان دارید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید